פרטים חשובים לצפייה באתר הנמל
  • מתי? 09-15 אוקטובר
  • איפה? הנמל
תיאור

Save the Beach Exhibition המחויבות של בירה קורונה ועמותת צלול להגנה על גן העדן ממשיכה בהפקת מיצג אנשי הפלסטיק בנמל תל אביב

מתי? ימים שני – ראשון; 10-16.10.22, התערוכה עומדת קבועה 24 שעות ביממה

בחול המועד סוכות נציג את תערוכת
Corona X Zalul Save the Beach Exhibition
במבצע ניקוי חופים נרחב שערכו חברת בירה קורונה ועמותת צלול בסיוע מתנדבים רבים ודייגים מקומיים נאספו השנה כמויות גדולות של פסולת פלסטיק מחופי הים בישראל. הפלסטיק שנאסף נשלח בחלקו למחזור וחלקו האחר יועד לבניית תערוכה יוצא דופן שתוצב בנמל תל אביב ומטרתה העלאת המודעות לחשיבות השמירה על הים וחופיו מזיהום פסולת הפלסטיק

תערוכת אנשי הפלסטיק של Corona x Zalul Save the Beach Exhibition הינו מיזם בינלאומי במסגרתו גויסה אמנית פיסול בישראל, הדס דיאמנט, המעצבת ובונה את התערוכה בהם יצבו ברחבי נמל תל אביב דמויות אנושיות העשויות מפסולת פלסטיק אשר נאסף מחופי הים בישראל. לצד הדמויות יוצבו שילוטי מידע לקהל הרחב אודות מצב זיהום הים והחופים מתוך מטרה לעלות את המודעות לחשיבות השמירה על ים וחופיו מזיהום פסולת הפלסטיק.

בירה קורונה מחויבת מאז ומעולם לים ולחופיו. החל בפעילות Corona Save the Beach בתחילת העשור הקודם, משקיעה קורונה בישראל משאבים רבים ביוזמות ובפעילויות ייחודיות אשר מטרתן הגברת המודעות לנושא זיהום הים וקידום הדרכים והפעולות לשימור הים וחופיו.

המאמץ ממשיך את המחויבות של קורונה כמובילה בתעשיית הבירה להגיע לאפס חותמת פלסטיק בתהליך היצור והאריזה בהתבססותה על מחזור פלסטיק בכמות העולה על השימוש כך שקורונה ממחזרת יותר פלסטיק מהסביבה ממה שהיא משחררת לעולם.

למאמץ שותפים גם עיריית תל אביב יפו ונמל תל אביב אשר יארחו אתCorona x Zalul Save the Beach Exhibition, תערוכה המהווה שיא לפעילות השנה והמבוססת על הצגת חלק קטן מהפלסטיק שנאסף מהים וחופיו בפעילויות השונות בנמל. ב Corona x Zalul Save the Beach Exhibition, רעיון של קנדי במקורו, תוצגנה דמויות אדם העשויות מפסולת הפלסטיק שנאסף לאורך קו הים התיכון בישראל, בפעילויות יום יומיות שונות ברחבי נמל תל אביב במטרה לזעזע ולהמחיש לציבור כמה פסולת כזאת אנחנו מייצרים ואת הנזק שאנו גורמים לים, לחופיו ולדייריהם.

קורונה ביחד עם עמותות שמירת הים בעולם ועמותת צלול בארץ פועלות זה מעלה משני עשורים להעלאת מודעות הציבור לחשיבות השמירה על הסביבה הימית וחופי הים עם דגש על ניקוי ומניעת הפלסטיק, חומר סינטטי ובלתי מתכלה, המייצר נזק עצום לים לחופיו ולבעלי החיים בהם.

מעורבותה של קורונה בניקוי חופים ברחבי העולם והעלאת המודעות לחשיבות השמירה על הים וחופיו החל מהעשור הראשון של המאה הנוכחית ביחד עם עמותות X-Parley ו Blue Flag ו Surfrider Foundation בעולם ועמותת צלול בישראל עם אירועי Corona Save the Beach בברלין ובלונדון בהם נטלה חלק, בנוסף לאלכסנדרה גוסטו, קוסטו דל מאו וחוויר ראד גם דוגמנית העל הישראלית, בר רפאלי.