פרטים חשובים לצפייה באתר
תיאור

הסטודיו של האמנית רותי הלביץ כהן נפתח לקהל הרחב ב– COMME IL FAUT. במהלך התקופה, הגלריה שתציג את עבודתה תהפוך לסטודיו של הלביץ כהן ובו היא תיצור אמנות בהמשכים, והקהל יקבל הצצה לתהליכי העבודה שלה.

״החלק האחורי של החנות בנמל הוא חלל פתוח ויפייפה שפונה לים. בעבר היה שם בית קפה ועד שיוקם שם אחד חדש – אנחנו מפנות מקום לאמנות. איזו אמנית לא חולמת על סטודיו ענק עם נוף לים התיכון? בשיחת מסדרון רותי לחשה לנו שזה גם החלום שלה. עבודותיה של רותי הלביץ כהן נמצאת באוסף האמנות של קום איל פו מזה שנים והחלטנו לפנות את החלל ולתת לרותי להקים שם את הסטודיו שלה עד סוף יוני. העתקת הסטודיו הביתי לחלל הענק בקום איל פו בנמל בתל אביב מאפשרת הצצה לתהליכי העבודה העמוסים והנסתרים, תוך הגשמת חלום של האמנית לצייר אל מול הים. מי שתגיע תמצא עבודות שלה כגון גוף העבודה מתנשא לגובה 6 מטרים, מגזרות נייר מצוירות ומודבקות על בדים ארוכים, מעין כרזות ענק הנעות מצד לצד וגולשות מהתקרה. חוויה אמנותית מעוררת השראה.״

בעבודות הבדים התלויים מייצרת הלביץ כהן גריד ממסקנטייפ עם כיתוב של המפעל אשר עבר בירושה מהסב לאב המשפחה, כאשר שם משפחתה ושם הסב "הלביץ ברוך בע"מ" מהדהדים כחתימה חוזרת ונשנית בעבודתה. הבדים מתארים טקסים שמאנים, העוסקים במוות, אובדן ושכול. עבודותיה של הלביץ כהן עוסקות בנשיות, מיניות, תמימות ואובדנה וברווח שנוצר בין המודע לתת המודע, אזור דמדומים, ביציאה מהגוף הפיזי לתוך צלילה פנימה אל אזור התעתוע של התודעה.

הלביץ היא אחת האמניות הפעילות ביותר בארץ, מאמצע שנות התשעים הציגה מעל 20 תערוכות יחיד, שמונה מהן תערוכות מוזיאליות בארץ ובעולם, זכתה גם בפרסים רבים, בהם פרס משרד התרבות והספורט.

רותי תעבוד בסטודיו בימים א',ב',ד',ה',ו' עד סוף חודש יוני בשעות 11:00-19:00

הכניסה חופשית

Comme il faut, האנגר 23 נמל תל אביב

ימים א'-ה' בין השעות 10:00-20:00

יום ו' 10:00-15:00 ש' 10:00-18:00

רותי הלביץ כהן