פרטים חשובים לצפייה באתר
תיאור

אירוע 'להרגיש נגישות – 2022' – באוויר, בים וביבשה
אירוע חוויתי, חינוכי וספורטיבי לכל המשפחה -לקידום המודעות לנגישות, ספורט נכים, אנשים עם מוגבלות והפוטנציאל הגלום בהם והזדהות עם אנשים עם מוגבלות
בתמיכת משרד התרבות והספורט – אירוע פתיחה של "שבוע ספורט ישראל"

** טיסת הזדהות – מבנה לאורך חוף הרצליה ** משט הזדהות לאורך נמל תל אביב

** מתחמי התנסות חווייתיים – טעימת גלידה עיוורת, מסלולי מכשולים בכיסאות גלגלים, יצירת גרפיטי ללא ידיים, כדורסל וטניס בכסאות גלגלים, כדור רשת לעיוורים, רכיבה באופניים עם כיסוי עיניים, מתחם קעקועים, הכרות עם שפת הסימנים ועוד.

** משחקי ראווה בספורט נכים בשילוב נבחרות וספורטאים מוכרים**

הפנינג 'להרגיש נגישות' יתקיים ביום שישי, 13 במאי 2022,
 בין השעות 12:00– 15:30, בנמל תל אביב, הכניסה חופשית.

ביוזמת עמותת 'נגישות ישראל' בשיתוף הוועד הפראלימפי וההתאחדות הישראלית לספורט נכים, בתמיכת משרד התרבות והספורט, בנק הפועלים, אמות השקעות ועוד.
בסיוע עיריית תל-אביב ונמל תל-אביב  יוצא לדרך אירוע המודעות והספורט החוויתי, זו השנה ה-
'להרגיש נגישות', שיתקיים ביום שישי,
ה-13 במאי, 2022 בין השעות 12:0030 – 15:30 בנמל ת"א.

בשעה 12:30 יתקיים טקס חגיגי ומרכזי לציון 23 שנות פעילות של עמותת 'נגישות ישראל' והוקרה לנבחרת הפראלימפית. הטקס יתקיים בנוכחות מכובדים, אנשי חינוך, ספורטאים – (לו"ז מפורט יפורסם בקרוב)

מטרת האירוע החגיגי להגביר את המודעות לנגישות, ספורט נכים, אנשים עם מוגבלות והפוטנציאל הגלום בהם והזדהות עם אנשים עם מוגבלות, באמצעות מפגש מקרוב עם אנשים עם מוגבלויות שונות והתנסות במגוון פעילויות מהנות ומאתגרות המדמות עד כמה שניתן את תחושת המוגבלות ובכך להיחשף לפוטנציאל הענק הגלום באנשים עם מגבלות.

במהלך ההפנינג יצא שייט הזדהות  לאורך הנמל, וטיסת מבנה לאורך חוף הרצליה ותל אביב,  בהשתתפות טייסים עם מוגבלות ועם ילדים עם מוגבלויות שיביטו מלמעלה על ההפנינג והנוף הנפרש לעיניהם.

ההפנינג הייחודי כולל מגוון רב של מתחמי התנסות חווייתיים בשילוב משחקי ראווה בספורט נכים, בשילוב שחקנים ונבחרות מוכרות כמו: כדורסל בכיסאות גלגלים, טניס בכיסאות גלגלים, כדור רשת, אופני 'טנדם' לעיוורים, רוגבי כסאות גלגלים ועוד אטרקציות והפתעות.

בנוסף, האירוע כולל מתחם מודעות והתנסות חוויתי במוגבלויות השונות: המאפשר לחוות את המוגבלות באופן מוחשי באמצעות טעימת גלידה עיוורת בניסיון לאתר את טעמה מבלי לראות, מסלולי מכשולים בכיסאות גלגלים, הליכה עם כלבי נחייה, יצירת גרפיטי צבעוני ללא שימוש בידיים, יצירת קעקועים בשפת הסימנים ,היכרות עם שפת הסימנים, וחשיפה לעולם החירשים ופעילויות נוספות.

לדברי יו"ר 'נגישות ישראל', יובל וגנר: "בישראל יש כ- 1,600,000 אנשים עם מוגבלות על סוגיהם השונים: מוגבלויות פיזיות, ראיה, שמיעה, שכליות ונפשיות. ידוע שקיימות סטיגמות לגבי הפוטנציאל והיכולת של אנשים עם מוגבלות בישראל. על מנת לקדם את הנגישות והשוויון לאנשים עם מוגבלות חיפשנו דרך מקורית: "להרגיש נגישות – בים, באוויר וביבשה". אירוע הינו ייחודי מסוגו בעולם כולו. ומטרתו הינה הגברת המודעות לנושא נגישות, ספורט הנכים, שוויון אנשים עם מוגבלות  בדרך מקורית מהנה וחווייתית. באירוע 'להרגיש נגישות' בנמל ת"א אנו מזמינים את הקהל הרחב ובעיקר משפחות של הורים וילדים, סבים, סבתות ונכדיהם לחוויית מודעות חינוכית. ע"י השתתפות במגוון התנסויות חווייתיות, ספורטיביות, חושיות, אומנותיות יזכו המשתתפים להכיר אנשים עם מוגבלות באופן ישיר, יזכו להכיר ביכולות החיוביות, המעצימות, הספורטיביות".

יובל מדגיש כי: "בחרנו במיוחד את נמל תל אביב כמקום נגיש עם אוירה נפלאה של טיילת וים. הקהל מוזמן להגיע ולהתנסות בספורט נכים ולשחק כדורסל בכיסאות גלגלים או טניס בכיסאות גלגלים או כדורגל עיוורים (כדור שער), רכיבה באופני יד ואופניים לעיוורים עם מלווה (אופני טנדם). בנוסף, הקהל מוזמן להתנסות במסלול מכשולים בכיסא גלגלים, נסיעה בקולנועיות וכסאות גלגלים או בתחנות הפעלה, בשיטת "עד שלא תחווה- לא תבין", לדוגמא – טעימת גלידה בכיסוי עיניים, גרפיטי ענק, קעקועים בשפת הסימנים, ציורי פה, לדבר בשפת הסימנים ועוד. אני קורא לציבור הרחב להגיע להכיר ולחוות נגישות וספורט נכים -חוויה חינוכית, כיפית, ספורטיבית"

.