דבר המנכ"ל

דף הבית  :  אודות  :  דבר המנכ"ל

דבר המנכ"ל

׳אתרים׳ היא חברה ממשלתית ותאגיד עירוני המתמחה בתכנון ופיתוח אתרי תיירות, מתחמי תרבות ואזורי פנאי בעיר תל ­אביב -­יפו. ׳אתרים׳ פועלת בשיתוף פעולה מלא ופורה עם עיריית תל אביב למען איכות החיים של ציבור התושבים, התיירים והעסקים בעיר, ואחראית לביצועם של פרויקטים אסטרטגיים רבים לקידום תיירות חוץ ופנים, שדרוג ושיפור היבטי תחבורה, תשתיות, סביבה וקיימות.

בין הפרויקטים שביצעה חברת אתרים עד כה, ניתן למנות את חידוש 'יריד המזרח' ההיסטורי, שדרוגה המסיבי של המרינה בתל אביב, שיפוץ 'בריכת גורדון' המיתולוגית, סלילת עשרות קילומטרים של שבילי אופניים כחלק מפרויקט תרבות האופניים של תל­ אביב-­יפו ועוד.

הפרויקט המרכזי העומד בפני חברת אתרים בשנים 2016-2017 הוא פיתוחה של רצועת חוף הים של
תל אביב-יפו - המשאב הטבעי והמשמעותי ביותר של העיר. רצועת החוף המשתרעת על פני 14 ק"מ מהרצליה בצפון ועד בת ים בדרום זיכתה את העיר תל אביב בשלל תארים ביניהם "אחת מ­ 10 ערי החוף הטובות ביותר בעולם" על פי נשיונל גיאגרפיק.

בפיתוח רצועת החוף, ׳אתרים׳ פועלת לבנייתה של הרצועה כמרחב אורבני רציף, נגיש ושווה לכל כיס, להחזרת המשאב הציבורי לרשות הקהילה­ - ״עם הפנים לים״, להצבת נושא הקיימות כעוגן מרכזי - ״חוף חכם בעיר חכמה״, ולחיזוקה של העיר כעיר חוף מתקדמת ועוגן למשיכת תיירים על ידי פיתוח תמהיל רב-גוני של עסקים ומלונות.

כפי שהעיר תל אביב-יפו מטפחת ערכים של פלורליזם, יזמות, חדשנות ובעיקר פעילות ללא הפסקה, כך גם חברת אתרים חרטה על דגלה ערכים אלו והציבה לעצמה חזון לפיתוח מרחב רצועת חוף הים: כמשאב ציבורי, כריאה כחולה, נגישה ושווה לכל אדם. רצועת החוף מנוהלת כיחידה אחת הפעילה כל ימות השנה ומשלבת בתוכה את כלל עוגני הפעילות לתושבים, לקהילות השונות ולתיירים וממצבת את תל אביב-יפו כעיר חוף מובילה.

בשם הנהלת חברת 'אתרים' ועובדיה המסורים, אני מתחייב להמשיך ולהוביל את החברה בפעילותה הענפה תוך שותפות, התמדה ואחריות ועל פי חזונה של העיר תל­ אביב-­יפו.

ירון קליין, מנכ"ל חברת אתרים